Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

babibed2 

2018 04 21 Holandsko - městečko Delft - kanály a bleší trh

74 fotek 9 videí duben 2018 - zobrazení
Delft
Původ města Delft nacházejícího se v západním Nizozemsku sahá do roku 1075 a prosperitu mu zpočátku zajišťoval tkalcovský a pivovarnický průmysl. Ve světě však město nejvíce proslulo modrobílou fajánsí a jako místo posledního odpočinku Viléma Oranžského (1533-84). Delft byl v 17. století také hlavním arzenálem republiky; exploze prachárny v roce 1654 zdevastovala značnou část města. Centrum města bylo potom přestavěno a od té doby se ospalé památné město téměř nezměnilo-grachty ve stínu stromů stále lemují gotické a renesanční štítové domy.

Náměstí vévodí Stadhuis (radnice) kostel Niuewe Kerk postavený v letech 1383-1510, kde se nachází honosné Mauzoleum Viléma Oranžského. Z věže kostela můžete po namáhavém výstupu zcela zaslouženě obdivovat nádherný výhled nejen na celé město, ale i další města na obzoru.

V centru se nachází také Oude Kerk, první svatyně na jeho místě se datuje už v 13. století, věž pochází ze 14.století, gotické severní rameno příčné lodi navrhl na počátku 16.století architekt Anthonis Keldermans. V interiéru poutá pozornost zejména dřevěná Kazatelna s baldachýnem. Dlažbu tvoří náhrobní desky ze 17. století, mnohé krásně zdobené. Je tu také pohřben malíř Johannes Veermer (1632-75), který se v Delftu narodil a žil.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron